Masaż czekoladą – doskonały pomysł na prezent dla ukochanej

Pośród słodkich przyjemności, czekolada zajmuje pierwsze miejsce u wielu z nas. Kilka czekoladowych kostek to idealny sposób na szybkie polepszenie samopoczucia. Jedzenie czekolady poprawia humor, ale jest dobre również dla zdrowia – słodka tabliczka dostarcza organizmowi cennych mikroelementów oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Z kolei gorzka czekolada korzystnie wpływa na poprawę trawienia, a także zawiera przeciwutleniacze, niezastąpione w walce z wolnymi rodnikami. Kilka kostek szybko podniesie poziom energii, co może być szczególnie ważne dla sportowców. Co najważniejsze – czekolada jest bardzo smaczna, choć, niestety, w większości przypadków kaloryczna.

Nawet jeśli dbamy o odpowiednią liczbę kalorii i nie sięgamy po słodycze w żadnej postaci, również możemy skorzystać z korzyści, które zapewnia czekolada. Wystarczy, że zdecydujemy się na pachnący, luksusowy i relaksacyjny masaż czekoladą w salonie Avena SPA. To idealny prezent dla wszystkich miłośniczek kakaowych słodkości, a także pań dbających o linię.

Masaż prawdziwą czekoladą – przyjemność bez kalorii

Masaż czekoladą przyjemnie pobudza zmysły i odpręża. Zabieg poprawia nastrój i - podobnie jak zjedzenie czekolady - łagodzi stres, uspokaja oraz głęboko relaksuje. Słodki deser to oczywiście dawka kalorii, jednak czekoladowy masaż działa w przeciwny sposób – pomaga zredukować tkanką tłuszczową. Dzięki zdrowym lipidom oraz witaminom A, B i E, po zabiegu cellulit staje się mniej widoczny. Czekolada doskonale działa na skórę – pięknie ją odżywia i regeneruje oraz poprawia jej kolor oraz elastyczność. Zawarte w czekoladzie przeciwutleniacze walczą z wolnymi rodnikami i opóźniają starzenie.

Masaż czekoladowy jest również polecany przy napięciach nerwowych, oraz dolegliwościach układu nerwowego, oddechowego i krążenia, a nawet jako środek na bóle mięśni oraz stawów.

W trakcie zabiegu, na skórę nakłada się masę z czekolady, z dodatkiem olejków zapachowych. Następnie masażysta wykonuje klasyczny masaż, owija ciało folią i przykrywa kocem. Po kilkunastu minutach czekolada jest zmywana z ciała, pozostawiając ją apetycznie pachnącą i odżywioną. Zapach i dobroczynne działanie czekolady podczas masażu to przyjemność bez kalorii!

Comments are closed.