Makijaż permanentny (trwały) metodą Microblading

Brwi to bardzo ważny element wyglądu – nawet małe zmiany w ich obrębie mogą mieć wpływ na wyraz twarzy. Brwi o odpowiednim kształcie i właściwej grubości stanowią piękną oprawę oczu, dodają urody i pewności siebie. Samodzielnie zadbanie o brwi może stanowić wyzwanie dla tych z nas, które nie mają dużego doświadczenia i wiedzy w tej dziedzinie. Nie wszystkie panie są też posiadaczkami gęstej oprawy oczu, przez co ich twarz i spojrzenie tracą wyrazistość. W takim przypadku rozwiązanie stanowi makijaż permanentny metodą Microblading, czyli trwały makijaż brwi.

Na czym polega metoda Microblading?

Makijaż permanentny metodą Microblading to odkrycie współczesnej kosmetologii, które wywodzi się z Japonii. Ta technika trwałego makijażu polega na niezwykle dokładnej, manualnej pigmentacji brwi. W ten sposób uzyskuje się efekt bujnych i naturalnych łuków brwiowych o idealnym kształcie. Makijaż permanentny wykonywany metodą Microblading należy do bardzo czasochłonnych, jednak w ten sposób możliwe jest uzyskanie jak najbliższego naturze rysunku brwi. Tego rodzaju trwały makijaż bardzo dobrze wygląda u osób, które mają na brwiach włoski, jednak możliwe jest wykonanie go także u osób bez włosków. Microblading może być zastosowany także na wcześniej wykonanym makijażu trwałym – poprawia jego wygląd i dodaje naturalności. Efekty utrzymują się nawet dwa lata.

Makijaż permanentny brwi metodą Microblading wykonuje się w znieczuleniu miejscowym – do tego celu wykorzystuje się specjalny krem. Specjalista zaproponuje dobrany do twarzy kształt, długość i szerokość brwi, doradzi także, jak zadbać o taki makijaż.

Dla kogo Microblading?

Makijaż permanentny brwi to dobre rozwiązanie dla osób po chemioterapii oraz alergików. Warto, aby skorzystały z niego także panie, które chcą podkreślić swoją urodę, ale nie radzą sobie dobrze z regulacją łuków brwiowych lub po prostu chcą oszczędzić czas przeznaczony na codzienną, dokładną kosmetykę brwi. Microblading polecany jest także osobom uprawiającym regularnie sport. Tego rodzaju makijaż permanentny pomoże także poprawić symetrię twarzy oraz ukryć blizny na łuku brwiowym.

Wszystkich chętnych na wykonanie makijażu trwałego metodą Microblading zapraszamy do naszego rzeszowskiego salonu kosmetycznego Avena SPA.

Comments are closed.